Луганська обласна державна адміністрація
Обласна військово-цивільна адміністрація
Офіційний сайт
Старобільська районна державна адміністрація
район в Україні, у північній і північно-східній частині Луганської області, що на Слобожанщині і межує з Російською Федерацією та був утворений 2020 року. Адміністративний центр — місто Старобільськ. До складу району входять 8 територіальних громад. До його складу увійшли: Старобільська міська, Біловодська, Білолуцька, Марківська, Міловська, Новопсковська селищні та Чмирівська і Шульгинська сільські територіальні громади
До 2020 року колишній район існував протягом 1923—2020 років і був ліквідований під час Адміністративно-територіальної реформи в Україні. Населення становило 46 664 особи (на 1 серпня 2013). Площа району 1580 км². Орган місцевого самоврядування району була Старобільська районна рада. Це район з виробництва промислової сільськогосподарської продукції. В загальному обсязі сільське господарство становить 38 %, воно виробляє продукцію рослинництва і тваринництва.
Прапор являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини — 5:7, що розділено по горизонталі на три рівновиликі смуги білого, зеленого та жовтого кольорів. У лівому верхньому куті прапора розміщено зображення гербу району.
Найдавніші поселення на місці нинішнього Старобільська та його околиці, як свідчать археологічні розкопки, відносяться до VI—IV тисячоліть до н. е. (епоха неоліту). Знайдені також залишки двох поселень періоду пізньої бронзи (кінець ІІ — початок І тисячоліття до н. е.), а потім і виробів із заліза. З VI століття н. е. наш край заселили войовничі племена скіфів, пізніше — кімерійців і сарматів, що йшли зі сходу. У період створення Давньоруської держави з центром у Києві на території жили племена аланів і східних слов'ян. З ними постійно ворогували кочівники тарки, гуни, авари, пізніше печеніги і половці. У 1239—1240 р.р. край спустошили монголо-татари, що прийшли зі сходу. Життя тут завмирає. Території надовго одержали сумну назву — «Дике поле». І лише з кінця XVI століття вони почали заселятись вихідцями з руських земель для захисту від спустошувальних набігів кримських татар, що залежали від турків. З Криму в напрямку на Москву пролягали татарські шляхи — сакми. Один із них — Кальміуський, тягнулася правим берегом річки Айдар.
З історією боротьби Російської держави проти монголо-татар і пов'язане заснування міста Старобільськ. Його збудував у 1598—1600 р.р. у закруті Айдару без відома уряду Бориса Годунова царський воєвода Богдан Якович Бєльський, назвавши його своїм іменем. Таких містечок і фортець в краї виріс цілий ряд: Айдар, Шульгін-городок, Закотне, Осинове, Білолуцьк, Сватове, Біловодськ. Населення краю швидко зростало ще й за рахунок селян, що тікали від гніту поміщиків на південь окраїни. Масова втеча селян підривали устої феодального господарства, і на вимогу поміщиків Петро І видав у липні 1707 року указ про розшук і повернення збіглих селян. Це супроводжувалося жорстокими каральними заходами, що викликало велике селянсько-козацьке повстання під керівництвом трьохізбенського козацького отамана Кіндрата Опанасовича Булавіна. 9 жовтня 1707 року повстанці напали на загін військ Юрія Долгорукого в Шульгін-городку і знищили його. Звістку про це з радістю зустріли жителі всіх містечок на Айдарі, в тому числі і Старої Бєлої, як називалося тоді наше містечко з 1686 року. Вони допомагали повстанцям живністю, а потім на чолі зі своїм отаманом К. А. Табунщиковим влилися до їх лав. Але переважаючі сили царських карателів розбили булавинські загони і на початку 1709 року повстання було придушено. Містечка були зруйновані і спалені, край охоплений повстанням був перетворений в пустелю і лише з 1732 року став відроджуватись. На цей час родючі землі були передані до Війська Донського, а потім Воронезькій губернії для поселення Острогозького полку. У 1797 році відбудоване місто почало називатися Старобільськом і стало повітовим центром в складі Слобідсько-Української, а потім Харківської губернії. У 1804 році місту присвоєний герб. Уже з першої половини XIX ст., а далі все більше Старобільськ зростав і розвивався, як значний центр різних ремесел і торгівлі. Значну роль у житті міста відігравали чотири щорічні ярмарки. До міста приїздили купці з Харкова, Воронежа, Тули і навіть з Москви. Радянський союз У 20-ті роки минулого століття Старобільськ був окружним, а з 1925 року районним центром Донецької області, з червня 1938 року районним центром Ворошиловградської області. 5 лютого 1965 Указом Президії Верховної Ради Української РСР передано Брусівську сільраду Старобільського району до складу Біловодського району.[4] Незалежна Україна Старобільський район було ліквідовано 19 липня 2020 року згідно із Постановою Верховної Ради України № 807-IX від 17 липня 2020 року в рамках Адміністративно-територіальної реформи в Україні.