coat gerb

Луганська
        обласна державна
        адміністрація

Обласна
          військово-цивільна
          адміністрація

Офіційний сайт

Старобільська районна державна адміністрація

На головну сторінку
Особистий кабінет
Новини
3 вересня 2012 р. - 12:29

3 вересня Луганщина відзначила 69-ту річницю визволення від фашистських загарбників

Сьогодні, у день 69-ї річниці визволення Луганської області від фашистських загарбників, у м. Луганську під час мітингу-реквієму відбулось урочисте покладання квітів до Пілона Слави, Могили Невідомого Солдата та пам’ятника жертвам, загиблим від рук вояків із ОУН-УПА .

 

В урочистій церемонії покладання взяли участь голова облдержадміністрації Володимир Пристюк, голова обласної ради Валерій Голенко, їхні заступники та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, Луганський міський голова Сергій Кравченко, представники ветеранських та інших громадських організацій області.

 

Крім того, у ході урочистостей відбулася передача останків загиблого воїна Великої Вітчизняної війни в Омську область Російської Федерації.

 

Під час урочистого заходу у своєму виступі Володимир Пристюк зазначив, що для нашого регіону 3 вересня назавжди залишиться священним днем, втіленням мужності, патріотизму та вічної скорботи про тих, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя. За Луганську область йшли запеклі бої, і луганчани завжди будуть шанувати пам'ять захисників нашої Батьківщини. Він також нагадав, що війна не закінчилася, поки не похований останній солдат: «Юні патріоти з пошукових загонів продовжують свою нелегку працю для того, щоб кожен солдат був знайдений і похований з почестями».

 

Сьогодні ім'я ще одного воїна, загиблого під час Великої Вітчизняної війни на Донбаській землі, буде вписано в книгу пам'яті нащадків.

 

Нагадаємо, що Луганська область була захоплена фашистами в липні 1942 року. В обласний центр ворожі війська увірвалися 17 липня 1942 року. За час окупації на території області нацистським урядом було вбито близько 100 тисяч осіб. Більше 70 тисяч жителів області були вивезені на примусові роботи до Німеччини.

 

Після розгрому німецького угруповання під Сталінградом радянські війська розгорнули широкомасштабний наступ по всьому фронту. У ході наступальної операції до березня 1943 року було звільнено 29 районів області, а у вересні територія Луганщини була повністю очищена від загарбників.

Галина Мельниченко