coat gerb

Луганська
        обласна державна
        адміністрація

Обласна
          військово-цивільна
          адміністрація

Офіційний сайт

Старобільська районна державна адміністрація

На головну сторінку
Особистий кабінет
Новини
26 квітня 2021 р. - 13:51

35-та річниця Чорнобильської трагедії

26 квітня 2021 року відбулось покладання квітів до меморіального комплексу загиблим і померлим учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з нагоди 35-ї річниці Чорнобильської трагедії.

 

Голова Старобільської РДА Віталій Кононов звернувся до ліквідаторів та присутніх на заході: «Шановні ліквідатори Старобільщини! 26 квітня 1986 року 35 років потому, на Чорнобильській атомній електростанції, сталася аварія про яку почув увесь світ, а її тяжкі наслідки відчула Україна, Білорусь, країни східної Європи та інші. Сотні тисяч українців виконуючи обов’язок та за покликом серця прийняли участь в ліквідації цього лиха. Нажаль багатьох з них з нами вже нема, вічна їм пам’ять. Але дякуючи Богу з нами герої, які ціною свого здоров’я зупинили цю аварію. Висловлюємо Вам слова вдячності та глибокої поваги. Бажаємо Вам та Вашим родинам злагоди, здоров'я і благополуччя! Ви є взірцем самовідданості та мужності в виконанні свого обов’язку. Нехай більше ніколи не спіткає наші родини, ані нашу країну така біда як Чорнобиль!»

 

Історична довідка: 26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

 

Прочитати історичну довідку Українського інституту національної пам’яті про момент катастрофи та її ліквідацію, масштаби аварії й реакцію радянської влади можна за посиланням: https://cutt.ly/TvsBId6