Доручення Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення громадян, які проживають у сільській місцевості, якісною та доступною медичною допомогою, – одна з складових побудови в Україні нової системи з надання медичних послуг, що передбачатиме максимальну наближеність до пацієнта. Про це заявила під час брифінгу Перший заступник Глави Адміністрації Президента України – Представник Президента України у Кабінеті Міністрів Ірина Акімова.
«Це Доручення з’явилося не випадково. Це продовження єдиної політики побудови нової системи з надання медичних послуг, яка буде максимально наближена до пацієнта», - наголосила І.Акімова.
За її словами, поліпшити ситуацію з наданням медичної допомоги у сільській місцевості та у населених пунктах, віддалених від закладів охорони здоров'я, можуть спеціально обладнані медичні автобуси. І.Акімова зазначила, що використання спеціалізованих медичних автобусів із фахівцями дасть змогу пацієнтам вчасно отримувати необхідну медичну допомогу. «Нині в Україні налічується 110 спеціалізованих медичних автобусів, які працюють у різних областях, але їх кількість і стан не відповідають тим завданням, що ставляться на сьогодні», – сказала вона.
За словами Першого заступника Глави Адміністрації Президента України, існує кілька типів медичних автобусів: ті, що займаються флюорографією і мамографією, а також лабораторно-діагностичні й стоматологічні. «Для того, щоб зрозуміти, яка кількість такого обладнання необхідна країні, потрібно провести відповідні розрахунки. Тому до 1 вересня Глава держави дав завдання Міністерству охорони здоров’я визначити потребу в такому обладнанні, щоб покрити необхідною профілактичною допомогою всю сільську місцевість, де проживає 31% всього населення країни», - наголосила І.Акімова.
Вона також зазначила, що у рамках медичної реформи поставлено завдання посилити первинну ланку медичної допомоги – сімейного лікаря чи лікаря загальної практики, однією з головних функцій якого буде здійснення заходів із профілактики та раннього виявлення захворювань.
І.Акімова повідомила, що на сьогодні у частині профілактики захворювань Україна відстає від розвинених країн. «За рівнем онкологічних захворювань і рівнем захворюваності на туберкульоз ситуація в Україні не найкраща. Кількість онкозахворювань з 1995 року зросла з 309 випадків на 100 тисяч населення до 349», - зазначила Перший заступник Глави Адміністрації Президента України.
Прес-служба Президента України Віктора Януковича