coat gerb

Луганська
        обласна державна
        адміністрація

Обласна
          військово-цивільна
          адміністрація

Офіційний сайт

Старобільська районна державна адміністрація

На головну сторінку
Особистий кабінет
Новини
9 червня 2021 р. - 08:01

Сьогодні злочинці застосовують будь – які засоби, вдаються до різноманітного психологічного впливу аби ошукати людину

Їх дії можуть проявлятися в різного роду обіцянках, запевненнях, наданні начебто достовірної інформації та ін.

Причина  шахрайства – наша довірливість і простодушність, самовпевненість, необізнаність, бажання придбати якусь річ або отримати послуги в обхід встановленого порядку.

Фахівці СВАТІВСЬКОГО РАЙОННОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ  надають   приклад  життєвих ситуацій, аби усунути ризик стати потенційною жертвою шахрайських дій.

 

Шахрайство з лотереями/призами

Шахрайство з лотереями/призами зазвичай має дві схеми:

1. Жертва отримує неочікуваний телефонний дзвінок, електронну пошту, лист або факс від когось, хто стверджує, що він є працівником державної установи чи представником відомої організації або знаменитості, та повідомляє жертві, що вона виграла велику суму грошей або приз. Шахрай втирається у довіру до жертви і пояснює, що для того, щоб забрати виграш, потрібно спочатку переказати невелику суму грошей для сплати податку на товар чи збору за оформлення документів. Слідуючи інструкціям шахраїв, жертви відразу надсилають гроші, але ніколи не отримують своїх «виграшів», а також втрачають гроші, витрачені на «податки та збори».

2. Жертви отримують неочікувану платіжну квитанцію або грошовий переказ та вказівку щодо депонування грошей і негайного повернення частини коштів відправнику для покриття зборів або податків. Кілька тижнів потому, жертви дізнаються про те, що квитанція була підробленою, а гроші, витрачені на сплату «податків», повернути неможливо. Таким чином жертва потрапляє на гачок шахрая, адже тепер їй необхідно повернути витрачені гроші до банку.