22 лютого о 14-00 у читальному залі Луганської обласної бібліотеки для юнацтва відбулася зустріч учнівської і студентської молоді з головою Луганського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Миколою Кравченко та олімпійським чемпіоном 1968 року з волейболу у Мехіко, чемпіоном Європ и та чемпіоном СРСР 1967 року, Заслуженим майстром спорту СРСР Володимиром Беляєвим.
У холі 2-го поверху розташувалася масштабна виставка-панорама «От игры – к вершинам спорта!», яка містить весь масив літератури про види спорту, спортсменів, енциклопедії,довідники за років існування бібліотеки.
Відкриваючи захід, Микола Михайлович наголосив, що здоров’я нації – це найголовніше багатство держави. Бути здоровим – це насамперед не бути тягарем для сім’ї, радіти життю, мати можливість займатися улюбленими видами спорту. Адже спорт – це тяжка праця, яка потребує дуже багато сил і наснаги, щоб досягти кращого результату. Треба працювати над не тільки над результатом, але і над собою.
Згадав, скільки відомих луганчан стали олімпійськими призерами різних років, наприклад, перший спортсмен Донбасу М.Чужиков (веслування, байдарка і каное), який працював на Лисичанський шахті, а коли у 15 років вперше прийшов до спортзалу, з того часу розпочав свій путь у спортивну кар’єру. Або Валерій Брумель – перший легкоатлет, олімпійський чемпіон 1964 року, тричі визнаний кращим спортсменом світу. І луганська школа №17, яку він закінчив, прагне до того, щоб носити його ім’я. Інший відомий земляк Сергій Бубка – випускник СШ№13, зараз є Президентом Національного олімпійського комітету України. Володимира Беляєва називали «російським танком», тому що він міг пробивати у волейболі потрійний блок! Тетяна Скачко – бронзовий олімпійський призер 1980 року із стрибків у довжину, її особистий рекорд – 7,01м. Ірина Янович – бронзовий призер з велотреку 2000 року у Сіднеї, Вікторія Терещук – двічі чемпіонка світу, минулого року визнана кращою спортсменкою Луганщини. Цей список можна продовжувати і продовжувати, адже луганська земля щедра на імена спортсменів-олімпійців.
Вікторина «Знаток олімпійського руху» виявила кращих знавців спорту, 10 активних учасників отримали олімпійські щоденники, а найрозумніший з них – учень СШ№20 Олександр Подколзін – ще й значок збірної України.
Найголовніша подія дня: в рамках Всеукраїнської акції «Олімпійська книга», започаткованої Національним олімпійським комітетом України спільно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Державною службою молоді та спорту України, Олімпійською академією України, М.Кравченко презентував комплект з 19 книг, які надійшли у фонд бібліотеки: посібник «Олімпійська Арена», книга «Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях та відповідях», посібник «Олімпійська освіта: теорія і практика», двотомна монографія «Олімпійський спорт», видання «Олімпійське сузір'я України» та інші.
Зустріч відбулася у рамках заходів на виконання рішення Уряду щодо проголошення 2012 року Роком спорту та здорового способу життя, проведення Євро-2012, участі наших спортсменів у літній Олімпіаді та Паралімпіаді в Лондоні.