Луганська обласна державна адміністрація
Обласна військово-цивільна адміністрація
Офіційний сайт
Старобільська районна державна адміністрація
Управління культури і туризму облдержадміністрації взяло участь в Єдиному дні інформування населення області за темою: „Соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича” 12.04.2012.
Інформаційно-довідкові матеріали щодо реалізації ініціатив Президента України В.Ф.Януковича „Нова якість соціальної політики”
КОРОТКИЙ ВИКЛАД ініціатив Президента України В.Ф.Януковича «Нова якість соціальної політики», висловлених на засіданні Кабінету Міністрів України, 07.03.2012
Ми маємо основу і можливості для підвищення соціальних стандартів.
Порівняно з минулим роком розмір прожиткового мінімуму на одну особу в поточному році зросте в середньому на 14%.
Буде підвищено та забезпечено надання державних соціальних гарантій першочергово таким категоріям громадян:
– сім’ї з дітьми,
– малозабезпечені сім’ї;
– інваліди з дитинства;
– діти-інваліди;
– ветерани війни і праці;
– жертви нацистських переслідувань;
– громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Нові соціальні ініціативи – чіткий сигнал про те, що реформи і стабільність дають свій конкретний, практичний результат.
Держава має допомагати тим, хто не може обійтися без сторонньої підтримки, та створювати належні умови для того, щоб активна працездатна частина населення могла забезпечити себе самостійно.
Майнове розшарування в Україні - одне з найбільших серед європейських країн.
Величезна кількість наших співгромадян живе поза офіційною межею бідності.
Розвиток економіки і політика, спрямована на соціальне зростання, повинні розвиватися одночасно.
Впровадження нової соціальної політики - це виправлення механізмів перерозподілу доходів, подолання глибокого майнового розриву, сприяння розвитку середнього класу, створення ефективної системи захисту населення від соціальних ризиків.
Чотири стратегічні напрямки соціальних реформ
1. Відновлення довіри суспільства до державної політики, спрямованої на покращення життя громадян шляхом скасування пільги для тих, хто цього не потребує.
2. Запровадження механізмів розподілу результатів економічної діяльності, які б стримували подальшу соціальну та економічну поляризацію суспільства. Запровадження податку на багатство.
3. Модернізація сфери соціального забезпечення. Запровадження адресної допомоги та соціальних послуг. Соціалізація людей з обмеженими можливостями: облаштування навколишнього середовища та робочих місць, забезпечити доступність громадських закладів.
4. Сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць. Їх необхідно створювати в галузях, що здатні максимально дати конкурентний ефект. Створювані нові робочі місця повинні працювати в системі регіонального вирівнювання та подолання депресивності територій.
Доручення Уряду
1. Провести поетапний перерахунок пенсій. Вже з 1 травня цього року майже 9 млн. пенсіонерів, які вийшли на пенсію до 2008 року, повинні додатково отримувати в середньому по 100 грн.
2. Поліпшення пенсійного забезпечення військовослужбовців.
З 1 липня передбачити підвищення пенсій військовослужбовців за вислугу років у середньому на 165 грн.
3. Учасникам війни розмір доплати до пенсій для різних категорій повинен у травні зрости від 30 до 50%.
4. Підвищити інвалідам війни одноразову допомогу до Свята Перемоги. Залежно від групи інвалідності вона становитиме від 1720 до 2200 гривень. Це – вдвічі більше, ніж торік.
5. Членам сімей померлих інвалідів війни підвищити пенсії у травні-грудні цього року в середньому на 119 грн.
6. Провести починаючи з квітня цього року поетапний перерахунок страхових виплат працівників галузей з високим рівнем травматизму.
7. Потребують підвищеної уваги сім’ї з людьми похилого віку, з безробітними і непрацездатними членами.
8. Підготувати План поетапного підвищення допомоги малозабезпеченим сім’ям з дітьми до рівня, визначеного Законом. Діти з малозабезпечених родин отримають додатково по 260 грн.
9. З липня інваліди і пенсіонери, які проживають у малозабезпечених сім’ях, повинні додатково отримати по 168 грн., аби підвищити допомогу для них до 100% прожиткового мінімуму.
10. Запровадити європейський підхід до державного регулювання цін на ліки.
11. Повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку, починаючи з 1 червня і до кінця року.
12. Реформування роботи державних соціальних служб. Раннє виявлення проблемних родин, запобігання їх переходу у категорію бідних.
13. Багатодітні сім’ї мають бути на особливому контролі в місцевих державних адміністраціях.
14. Розвивати сімейні форми виховання дітей. У 2012 р. можемо вдвічі зменшити кількість дітей в інтернатах.
15. Створення сприятливих умов для соціальної інтеграції осіб з особливими потребами.
16. До кінця року повністю безкоштовно забезпечити інвалідів протезами та колісними кріслами.
17. Для забезпечення домашнього догляду психічно хворим з 1 травня допомогу збільшити до рівня мінімальної зарплати, або в 10 разів.
18. Запровадити програму для реабілітації дітей із ДЦП, на це спрямувати майже 61 млн. грн.
19. Допомога інвалідам ЧАЕС. Фінансування з держбюджету-2012 на ці цілі має зрости як мінімум вдвічі - до 50 млн. грн.
20 Забезпечення житлом інвалідів ЧАЕС, інвалідів війни. Втричі порівняно з попереднім роком збільшити бюджетні видатки на вирішення цього питання - до 317 млн. грн.
21. Забезпечення громадян України житлом. Вартість іпотечних кредитів буде складати не більше 2-3%. Решту компенсує банкам держава. Строки таких кредитів будуть розраховані на 10-15 років.
Інструментарій соціально-економічного зростання
1. Дерегуляція та усунення зайвих бюрократичних процедур.
2. Впровадження електронної реєстрації підприємницької діяльності.
3. Створення єдиної державної бази транспортних засобів.
4. Скасування збору до Пенсійного фонду при купівлі автомобіля.
Реалізація Національних проектів
1. Реформування медичної галузі. Перинатальні центри. Вдосконалити матеріально-технічну базу медзакладів. Оплата праці медпрацівників згідно недавно прийнятого рішення Уряду про нову модель оплати праці. Запровадження місцевих програм щодо забезпечення житлом, транспортом, вирішенню інших побутових питань.
2. Проект «Доступне житло». Вартість житла не повинна перевантаженою різними зобов’язаннями, які роблять місцеві влади.
3. Проект «Відкритий світ». Нова якість загальної середньої освіти.
Персональна відповідальність за реалізацію програми. Створення системи моніторингу виконання програм, публічна звітність про їх виконання.
* * *
З метою забезпечення послідовного впровадження державної соціальної політики щодо підвищення стандартів життя:
М.АЗАРОВУ
1. Забезпечити підготовку і внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України проектів законів України про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України, передбачивши заходи щодо забезпечення:
1) з 1 травня 2012 року:
проведення перерахунку пенсій, призначених та перерахованих відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до 2008 року, із застосуванням показника середньої заробітної плати на одну застраховану особу в цілому в Україні за 2007 рік, з якої сплачено страхові внески;
установлення розміру підвищення до пенсій членам сімей померлих інвалідів війни на рівні 42 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
збільшення розмірів підвищень до пенсій відповідним категоріям учасників війни, передбаченим законом, з 10 до 15 відсотків та з 15 до 20 відсотків;
збільшення державної допомоги працездатним малозабезпеченим особам, які здійснюють догляд за психічно хворими, до розміру мінімальної заробітної плати;
2) підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з 1 липня 2012 року на 10 відсотків, з 1 вересня 2012 року на 10 відсотків, з 1 січня 2013 року на 10,5 відсотка;
3) підвищення розміру щорічної разової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що виплачується у 2012 році, інвалідам війни І групи – до 2200 гривень, II групи – до 1920 гривень, III групи – до 1720 гривень;
4) скасування в 2012 році рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів, а також поетапного скасування рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум), установленого для дітей;
5) до 1 вересня 2012 року протезами та кріслами колісними всіх інвалідів із вадами опорно-рухового апарату, які цього потребують;
6) спеціалізованого медичного лікування громадян, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; будівництва (придбання) житла для зазначеної категорії осіб, інвалідів війни, інвалідів по зору і слуху, передбачивши видатки на ці цілі відповідно до обґрунтованих потреб;
7) реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, передбачивши видатки на цю мету за окремою бюджетною програмою відповідно до обґрунтованої потреби;
8) компенсації громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, які діяли на території України, а також в облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР, придбані на території Української РСР;
9) створення сучасних перинатальних центрів у регіонах України для надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, збільшивши видатки за відповідною бюджетною програмою на 269 млн. гривень;
10) функціонування механізму здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
2. Забезпечити підготовку та внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України щодо забезпечення громадян гідною роботою, в якому передбачити, зокрема, запровадження стимулів для роботодавців, які надають робочі місця молоді, інвалідам, особам передпенсійного віку, іншим уразливим категоріям населення; професійне навчання безробітних інтегрованих професій; підтвердження професійної кваліфікації працівника за результатами неформального професійного навчання тощо.
Термін – 30 березня 2012 року
3. Ужити заходів щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки.
4. Забезпечити поетапне впровадження європейського підходу до встановлення цін на лікарські засоби.
Доповісти до 2 квітня 2012 року
5. Ужити заходів для посилення соціальної справедливості у сфері оподаткування, зокрема забезпечити підготовку і внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження податку на багатство.
Термін – 20 квітня 2012 року
6. Ужити заходів щодо спрощення та здешевлення процедур, пов'язаних із реєстрацією (перереєстрацією) або зняттям з обліку транспортних засобів.
Термін – 2 квітня 2012 року
С.ТІГІПКУ
7. Забезпечити поетапне, починаючи з квітня 2012 року, осучаснення призначених у минулі роки страхових виплат потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Термін – 2 квітня 2012 року
С.ТІГІПКУ
А.МОГИЛЬОВУ,
головам обласних, Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій
8. Ужити заходів щодо залучення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до різних видів сімейного виховання, зокрема влаштування їх у прийомні сім'ї та будинки сімейного типу.
Доповісти до 1 серпня 2012 року
Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ
15 березня 2012 року
________________________________________________________
* * *
Реалізація стратегічних напрямків соціальних реформ
в Луганській області
З перших днів роботи Уряд на основі стабілізації економіки поетапно забезпечувало підвищення соціальних стандартів.
Незважаючи на те, що Уряд приступив до виконання повноважень з березня 2010 року, а державний бюджет на 2011 рік був прийнятий в кінці квітня 2010 року, соціальні стандарти були підвищені з 1 січня 2010 року. Усім пенсіонерам і одержувачам різних видів державної соціальної допомоги виплати були перерахованих і доплачено з 1 січня 2010 року. Працівникам бюджетної сфери заробітна плата також була доплачена з 1 січня 2010 року. Протягом 2011 року соціальні стандарти підвищувалися також чотири рази, а в 2012 році - передбачено їх підвищення протягом 5 разів.
НАПРЯМКИ НОВИХ СОЦІАЛЬНИХ ІНІЦІАТИВ
1. Впровадження європейських підходів до забезпечення громадян гідною роботою.
Протягом 2011 року на території Луганської області для вирішення проблем зайнятості реалізовувалася Програма зайнятості населення на 2010-2011 роки.
Підводячи підсумки реалізації даної Програми можна сказати, що в області склався позитивний баланс у створенні робочих місць. За підсумками 2011 року було створено 38122 нових робочих місця при запланованих 23194. Кількість ліквідованих за рік – 34110 робочих місць. Позитивний баланс склав 4012 робочих місць або 111,8% від запланованих.
Заходами Програми зайнятості населення Луганської області на 2012-2014 роки передбачено створення в області щорічно близько 30 тис. робочих місць протягом 2012-2014 років.
2. Трудова пенсія – в залежності від трудового стажу та осучасненого заробітку.
В Луганській області понад 675 тис. пенсіонерів одержують трудову пенсію, нараховану з урахуванням індивідуального заробітку, розрахованого із середньомісячної заробітної плати по економіці Україні за 2006 рік - 928,81 грн.
Додаткові витрати на виплату пенсій по області складуть більше 67 млн. гривень, розмір підвищення в середньому складе 103,60 грн.
3. Для членів сімей померлих інвалідів війни – підвищення пенсійних виплат.
Члени сімей померлих інвалідів війни з 1 січня 2012 року отримують доплату до пенсії в розмірі 28% від прожиткового мінімуму для осіб, непрацездатного віку. При цьому члени сімей загиблих інвалідів війни отримують доплату до пенсії 42%, що соціально несправедливо.
З 1 травня 2012 року для членів сімей померлих інвалідів війни - будуть підвищені пенсійні виплати з 28% до 42%. В результаті розмір підвищення пенсійних виплат в області для 13 тис. членів сімей померлих інвалідів, протягом травня - грудня 2012 року, в середньому складе 119,1 грн.
4. Для учасників війни - підвищення розміру пенсійних виплат (на 5%).
Сьогодні учасники війни, які своєю працею забезпечували перемогу у Великій Вітчизняній війні, з 2006 року отримують підвищення до пенсії в розмірі:
– нагороджені медалями – 15% прожиткового мінімуму, що в середньому за 2012 рік складуть лише 126,3 грн.;
– без нагород – 10% прожиткового мінімуму, що в середньому за 2012 рік складуть лише 84,3 гривні.
В області проживає понад 60 000 учасників війни, з яких 6500 нагороджених медалями за доблесну працю в роки війни (отримають у травні - грудні додатково в середньому щомісячно 42,5 грн.) І 53,5 учасників війни не мають нагород (отримають в травні - грудні додатково в середньому щомісячно 42,5 грн.).
5. Військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які залишили службу – гідну пенсію.
Останній раз перерахунок пенсії здійснювався на початку 2008 року.
У зв'язку із збільшенням фонду грошового забезпечення в період з 2008 року розміри пенсійних виплат у «нових» пенсіонерів перевищують розміри пенсій, призначених до 2008 року.
В області 12 640 пенсіонерів силових структур, які отримують пенсію за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та інших осіб».
Передбачуване підвищення пенсій потягне за собою збільшення потреби по області на 2,1 млн. гривень, середній розмір підвищення –
165 грн.
Загалом додаткова потреба в коштах на виплату пенсій по Луганській області зросте на 85 млн. гривень в місяць.
Сімейне благополуччя і СІМЕЙНИЙ ЗАТИШОК
6. Попередження негативних ситуацій в сім'ї, особливо в сім'ях з дітьми, та надання своєчасної допомоги – основне завдання органів влади.
Проблема: на даний час не здійснюється попереднє виявлення проблем в сім'ях, особливо з дітьми, і не вживаються заходи щодо усунення цих проблем, а тому батьки позбавляються батьківських прав на дітей, розвивається алкоголізм і наркоманія.
Необхідно:
– створити в 2012 році інститут соціальних працівників.
Результат:
– в області працює близько 70 державних соціальних інспекторів з іншими функціональними обов'язками, пов'язаними з правильністю призначення всіх видів державної допомоги.
Готові перевчити держінспекторів, розширити коло їх посадових обов'язків, пов'язаних з попередженням проблем в сім'ях, зменшенням можливих проблем, із своєчасним призначенням соціальних виплат тощо.
7. Сімейний затишок - дітям-сиротам і дітям, які залишилися без батьківського піклування.
Проблема: в області проживає 331 556 дітей, з них 5008 дітей мають статус дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, що становить 1,5% від загальної кількості дитячого населення.
Станом на 01.01.2012 року під опікою виховується 3115 дітей, в 15 дитячих будинках сімейного типу та 168 прийомних сім'ях – 375 дітей), кількість дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних установах системи освіти, залишається великим (970 дітей). Тільки 69,7% із загальної кількості дітей даної категорії визначені на сімейні форми виховання.
Необхідно:
– повернути дітей, які проживають в будинках інтернатах на сімейні форми проживання і виховання;
– кардинально підвищити якість надання соціальних послуг дітям у будинках-інтернатах і максимально наблизити умови перебування цих дітей до сімейних форм виховання.
Як результат, у Регіональній обласній програмі соціального захисту дітей-сиріт та дітей, які залишилися без опіки батьків, у 2011 році було виділено понад 8,5 млн. грн. з обласного бюджету та 3,5 млн. грн. з державного на розвиток і підтримку сімейних форм виховання.
Це дозволило в минулому році почати будівництво 4 дитячих будинків сімейного типу, придбати 7 автомобілів марки «Газель» для дитячих будинків сімейного типу. Завдяки ефективному соціальному партнерству місцевих органів виконавчої влади та підприємництва, прийомній сім'ї, яка сьогодні перейшла в статус дитячого будинку сімейного типу в Перевальському районі, вручені ключі від нового, обладнаного всім необхідним, будинки, загальною площею 325 кв.м. І ця робота буде продовжуватися і надалі. У поточному році ми плануємо будівництво ще 3 дитячих будинків сімейного типу за рахунок коштів обласного бюджету.
МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ СІМ'ЯМ – ПІДВИЩЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ
8. Вперше в Україну – забезпечення малозабезпеченим пенсіонерам та інвалідам доходів не менше прожиткового мінімуму і підвищення рівня допомоги на дітей малозабезпечених сімей.
Проблема: на даний час державна допомога дітям, пенсіонерам та інвалідам з малозабезпечених сімей виплачується як різниця між граничним рівнем забезпечення прожиткового мінімуму, це відповідно - 50% і 80%, і фактичними доходами.
Необхідно:
– забезпечити пенсіонерам та інвалідам підвищення граничного рівня прожиткового мінімуму з 80 до 100% прожиткового мінімуму, до якого доплачується допомога малозабезпеченим сім'ям;
– підвищити рівень прожиткового мінімуму, до якого доплачується допомога на дітей малозабезпечених сімей з 50 до 75 відсотків.
У Луганській області допомогу малозабезпеченим сім'ям отримує близько 1300 сімей, в яких проживає 2600 дітей. У тому числі 355 малозабезпечених багатодітних сімей, в яких виховується 1410 дітей.
Середній розмір допомоги малозабезпеченим сім'ям становить 1019,89 грн. Середній розмір допомоги малозабезпеченій багатодітній сім'ї по області у лютому місяці склав 1759,85 грн.
Діти, які на сьогоднішній час отримують таку допомогу, в середньому отримають щомісячно додатково в середньому 259,7 грн.;
Пенсіонери та інваліди отримають додатково щомісяця по 168 гривень.
ІНВАЛІДАМ - ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
9. Вперше в Україні за роки незалежності – кожному інваліду необхідний протез і крісло колісне.
У Луганській області:
– чисельність осіб, які потребують забезпечення технічними засобами реабілітації, виготовленими за індивідуальними замовленнями - 10,3 тис.;
– чисельність осіб, які потребують забезпечення технічними засобами реабілітації, виготовленими за серійними замовленнями – 9,6 тис.;
Забезпечення інвалідів протезами та кріслами колісними становила:
2010 рік – 33,3%; 2011 рік – 25,0%.
В області потреба в забезпеченні інвалідів та окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, яка була заявлена на 2012 рік склала 26,4 тис. одиниць, з яких:
– 2 тис. одиниць - інвалідні коляски;
– 24,4 тис. становлять інші засоби реабілітації (додатково оснащення, приналежності до крісел колісних, допоміжні засоби для особистої гігієни, засоби для ходіння, спеціальні засоби для спілкування і обміну інформацією і т.д.).
10. Вперше в Україні впроваджено окрему державну підтримку сімей, які виховують дітей з дитячим церебральним паралічем.
Станом на 01.01.2012 р. загальна кількість інвалідів в області складає понад 112,0 тис.чол., В тому числі близько 7,0 тисяч дітей-інвалідів до 18 років. Серед яких 674 дитини – інваліда з діагнозом ДЦП.
У 70% випадків проходження курсів реабілітації показником інвалідності (основним чи головним супутніх) є діагноз ДЦП.
11. Психічно хворим - сімейний затишок.
В даний час виплачується державна допомога в розмірі 10% прожиткового мінімуму для працездатних осіб малозабезпеченим особам, які здійснюють догляд за психічно хворими, які проживають в сім'ях.
Станом на 01.01.2012 в області допомогу по догляду за громадянами зазначеної категорії отримує 68 осіб. Щомісячна сума виплат складає 9625 грн.
В області функціонує 11 інтернатів психоневрологічного профілю, в тому числі 2 дитячих (2 і 3-4 профілів), в них міститься 1700 дорослих і 330 дітей. Підопічні інтернатних установ забезпечені всім необхідним.
12. Кожному інваліду війни підвищити розмір одноразової допомоги до Дня Перемоги.
Наш уряд щорічно збільшує одноразову допомогу ветеранам до Дня Перемоги. Цього року вона радикально збільшиться для ветеранів – інвалідів:
І група – 44 тис. 170 чол. – з 1200 до 2200 грн., на 1000 грн.;
ІІ група – 81 тис. 044 чол. – з 1020 до 1920 грн., на 900 грн.;
ІІІ група – 40 тис. 177 чол. – з 920 до 1720 грн., на 800 грн.
В області проживає 9557 інвалідів війни, в тому числі: І групи – 1108 чол., ІІ групи – 6402 чол., ІІІ групи – 2047 чол.
На 2012 рік області на виплати ветеранам війни до 9 Травня передбачено держбюджетом 29 млн. грн. Збільшені розміри виплат інвалідам складуть додатково близько 14 млн. грн.
13. Інвалідам ліквідаторам аварії на ЧАЕС і інвалідам, потерпілим від Чорнобильської катастрофи – гідне спеціалізоване медичне лікування.
В області станом на 01.01.2012 проживає 13 726 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Соціальний захист громадян цієї категорії громадян здійснюється за 7 програмами на загальну суму 30 млн. грн.
Передбачено фінансування для надання пільг на медичне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (придбання ліків за пільговими рецептами лікарів, безкоштовне зубопротезування):
2010 рік – 1 167,265 тис. грн.,
2011 рік – 857,415 тис. грн.,
2012 рік – 857, 6 тис. грн.
Практика переконує, що для вирішення цього питання необхідно понад 3 млн. грн. на рік з розрахунку, в середньому 150 грн. на одного "чорнобильця". Фінансування у 2012 році даної програми забезпечить лише 30 відсотків розрахункової потреби, яка не дає можливість цієї категорії хворих отримати медикаментозну допомогу в повному обсязі.
На поточний рік фінансування даної програми становить 857,6 тис. грн., що практично складає рівень минулого року.
Кошти з держбюджету на спец. меддопомогу (придбання медичного обладнання та проведення дорогих операцій) для області становлять 67,5 тис грн. збільшення фінансування дасть можливість надавати кваліфіковану медичну допомогу більшій кількості громадян цієї категорії.
14. Інвалідам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС, інвалідам Великої Вітчизняної Війни, воїнам-інтернаціоналістам, інвалідам по зору та слуху – прискорене придбання житла.
Інваліди, інваліди Великої Вітчизняної Війни, воїни інтернаціоналісти, інваліди по зору і глухоти десятками років не можуть отримати житло. У державному бюджеті для зазначених категорій передбачено 105,9 млн. грн. для придбання житла. За прогнозними розрахунками може бути придбано близько 353 квартири.
Планується збільшити фінансування на 211,8 млн. гривень. Це дасть можливість придбати 1059 квартир (по Україні).
15. Вперше в Україні впроваджено соціально справедливий рівень щомісячних страхових виплат шахтарям-інвалідам та іншим потерпілим на виробництві та членам сімей потерпілих.
З березня 2012 року впроваджується осучаснення щомісячних страхових виплат для зазначених осіб на коефіцієнт збільшення середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників у галузях економіки.
В середньому збільшення склало з березня 2012 року щомісяця 140 гривень. Крім цього, поетапно в 2012 році будуть осучаснені відмічені виплати за минулі роки.
У 2011 році УПРАВЛІННЯМ ВД ФОНДУ СНС в ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ забезпечено проведення страхових виплат 57690 потерпілим та членам їх сімей на суму 621 954,2 тис. грн.
Крім того в 2011 році згідно постанови Правління Фонду від 30.11.2011 року № 56 «Про надання разової грошової допомоги» виплачено разова грошова допомога інвалідам на суму 2907,0 тис. грн.
Середньомісячний розмір страхових виплат на одного потерпілого та членів їх сімей за 2011 рік склав 898,62 грн., Що на 20,1 більше порівняно з минулим роком.
Одноразову допомогу отримали за 2011 рік 2760 потерпілих та членів їх сімей. Розмір одноразової допомоги в середньому на одного потерпілого за 2011 рік склав 52,0 тис. грн. та сім'ї у разі смерті потерпілого – 194,9 тис. грн.
У 2012 році виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві відповідно до проголошених Президентом України соціальних ініціатив, планується провести підвищення щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві з урахуванням сучасних соціальних стандартів.
16. Кожному вкладнику колишнього Ощадбанку гарантоване повернення частини коштів.
Необхідно:
в області зареєстровано 287 000 вкладників, для відновлення соціальної справедливості і повернення кожному вкладнику по 1000 грн. необхідно
287 млн. грн.
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ЗАСОБАМИ ПРИЙОМУ сигналів цифрового телерадіомовлення
(СЕТ-топ-боксів)
Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2012 № 245 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення», організовано інформування населення про можливість безкоштовного отримання окремими категоріями громадян засобів прийняття сигналів цифрового телерадіомовлення.
Відповідна інформація розміщена на сайті облдержадміністрації (http://www.loga.gov.ua/oda/press/news/2012/04/04/news_34125.html),направлена для опублікування комунальним ЗМІ, а також усім абонентам єдиної електронної системи «облдержадміністрація – ЗМІ" (більше 200).
Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено семінар для фахівців структурних підрозділів з практичним аспектам формування списків громадян, які мають право на безоплатне забезпечення телетюнерів.
На даному етапі проводиться відповідна організаційна робота: управління праці та соціального захисту населення міст та районів області опублікували на своїх сайтах і спеціальних інформаційних стендах зразки заяв і списків громадян, які безкоштовно будуть забезпечуватися засобами прийому цифрового телесигналу.
Орієнтовна потреба в телетюнерах для пільгових категорій громадян залишає 133 тис. шт., а саме:
– інваліди першої та другої групи, а також інваліди війни третьої групи – 13374 осіб.
– особи, які виховують дітей-інвалідів за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному забезпеченні – 7012 осіб;
– особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років – 77000 осіб.